اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَدَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا"

Menu
JUX Mega Menu - модуль joomla Видео

اعزام گروه جهادی مرکز فنی و حرفه ای شهرستان فردوس برای محرومیت زدایی به روستاها و مناطق محروم شهرستان فردوس

gjsh299

به گزارش روابط عمومی مرکز، همزمان با روز فرهنگ فردوس ۴۰ گروه جهادی همراه با جمعی از همکاران مرکز فنی و حرفه ای شهرستان فردوس برای محرومیت زدایی به روستاها و مناطق محروم شهرستان اعزام شدند .

در مراسم امسال که در فضای باز بارگاه امامزادگان فردوس برگزار شد رئیس بسیج سازندگی کشور به عنوان میهمان ویژه این مراسم با بیان اینکه ما تاریخ اولین گروه جهادی در کشور را مربوط به سال ۷۹ می‌دانستیم، افزود: با اطلاعی که از کمک رسانی رهبر انقلاب اسلامی در زلزله سال ۴۷ فردوس پیدا کردم باید این تاریخ را اصلاح کنیم.

سردار محمد زهرایی با اشاره به اعزام ۴۰ گروه جهادی به روستاهای شهرستان فردوس تصریح کرد: امروز جریان جهادی برای انقلاب انسان ساز شده و هدف نهایی ما از این کار ساختن انسان‌هایی با تقوا برای یاری امام زمان است.

وی تاکید کرد: رهبر انقلاب اسلامی گروه‌های جهادی را از دستاوردهای انقلاب می‌دانند و تک تک ما باید پیام رسانی برای ترویج فرهنگ انقلاب و جهاد باشیم.

نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی نیز با تحسین اعزام گروه‌های جهادی به روستاها برای محرومیت زدایی گفت: اینگونه فعالیت‌های مخلصانه می‌تواند موجب پیشرفت و آبادانی کشور شود.

حجت الاسلام مجید نصیرایی فرهنگ را موضوع مهمی دانست که پیشرفت و امنیت کشور متأثر از فرهنگ دینی و تقوای الهی مردم است.

وی تاکید کرد: هرگز نباید به فرهنگ و تدین مردم به عنوان اولویت دست چندم نگاه شود و در هشت سال دفاع مقدس آنچه ما را در مقابل دشمن تا بن دندان مسلح مقاوم نگه داشت تدین و تقوای رزمندگان بود.

در پایان مراسم جمعی از همکاران مرکز در رسته های لوله کش آب ، تعمیرلوازم خانگی برقی حرارتی و گردنده و برقکار ساختمان در منطقه جوادالائمه به تعداد 10 نفر ارائه خدمات فنی دادند .

۱۳ شهریورسال ۱۳۴۷برای مردم فردوس یادآورزلزله هولناکی بود که شهر فردوس را به تلی از خاک تبدیل کرد، اما کسانی که در اوج گرفتاری مردم دست یاری رساندند هرگز از حافظه تاریخی این شهر پاک نخواهند شد.

رهبر انقلاب اسلامی در آن زمان به عنوان طلبه‌ای جوان با تشکیل گروه جهادی به کمک مردم شتافت و اکنون مردم قدر شناس فردوس به پاس آنهمه مهربانی و لطف، با تصویب شورای فرهنگ عمومی شهرستان که این روز را بنام روز فرهنگ فردوس نامگذاری کرده است با برپایی مراسمی یاد و خاطره آن روزها و حضور رهبر انقلاب اسلامی در فردوس را گرامی می‌دارند.

gjsh399