اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَدَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا"

Menu
JUX Mega Menu - модуль joomla Видео

بازدید دکترعلیرضا شهیدی معاون محترم وزیر صنعت ، معدن تجارت و رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور از مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان فردوس

bmr1

به گزارش روابط عمومی مرکز ، در روز چهارشنبه مورخ 98/11/30 دکترعلیرضا شهیدی معاون وزیر صنعت ، معدن تجارت و رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور ، دکتر عابدی معاونت محترم هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی و هیئت همراه ، دکتر ملاطاهری مدیرکل آموزش و پژوهش سازمان ایمیدرو و هیئت همراه ، دکتر امیر حسنخانی نماینده شهرستانهای فردوس ، طبس ، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی ، ائمه جمعه شهرفردوس و باغشهر اسلامیه ، مهندس میرزایی فرماندار شهرستان فردوس از دپارتمان تخصصی تراش سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی در مرکز آموزش فنی و حرفه ای بازدید نمودند .

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان در این بازدید گفت: تنوع سنگ‌های قیمتی در خراسان‌جنوبی آنقدر زیاد است که آن را تبدیل به سرزمین سنگ‌های قیمتی کرده است. بر اساس آمارها تاکنون بیش از ۵۰ نوع سنگ قیمتی و نیمه قیمتی در استان شناسایی شده که میزان ذخیره این سنگ‌ها حدود ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تن برآورد شده است.
خوش آیند افزود : خوسف، زیرکوه، سربیشه، قاین، فردوس از شهرستان‌های با ظرفیت بالا است که انواع سنگ‌های تزیینی و انواع عقیق ‌در آن به وفور پیدا می‌شود.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به نقش این نعمت خدادادی درشکوفایی اقتصاد منطقه گفت: سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی یکی از ظرفیت‌های غنی و کمتر دیده شده‌ای است که اگر به آن بها داده شود می‌تواند چرخ اقتصاد را به رونق در آورد و به جرات می توان گفت بهترین سنگ‌های تزیینی و انواع عقیق‌های قرمز، سلیمانی و شجر در منطقه وجود دارد. وی افزود: هر چند در استان تا حدودی جلوی خام فروشی گرفته شده اما همچنان این خام فروشی وجود دارد که نیاز به توسعه آموزش و فرهنگ‌سازی است تا خام‌فروشی به حداقل برسد.
خوش آیند افزود: «وجود منابع غنی سنگ های خام قیمتی و نیمه قیمتی در استان خراسان جنوبی موجب استقبال قابل توجه مردم این منطقه از این رشته شده است.وی با بیان اینكه فروش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی به ثروتی برای استان تبدیل می شود گفت: در شرایطی كه به شدت با مشكل اشتغال مواجه ایم با این مهم حداقل چند صد شغل جدید در استان ایجاد خواهد شد.
خوش آیند اظهار داشت: شرایط اقتصادی به گونه ای جلو می رود كه توجه به معادن می توان گره گشای بسیاری از مشكلات استان باشد، لذا با توجه به اهمیت آموزش در تربیت نیروی انسانی بر اساس نیاز سنجی و شرایط منطقه با همکاری ایمیدرو تصمیم به ایجاد دپارتمان آموزش گوهر تراشی و گوهر شناسی در مرکز آموزش فنی و حرفه ای فردوس گرفته شد.

در پایان این بازدید دکترعلیرضا شهیدی از مهندس یعقوبی ریاست مرکز فردوس ، مهندس گرجیان مربی کارگاه گوهرتراشی با اهداء لوح ، تقدیر به عمل آوردند .


mr