اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَدَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا"

Menu
JUX Mega Menu - модуль joomla Видео

بازدید مسئول مرکز خواهران از دوره آموزشی سازنده تولیدات نمدی در حوزه علمیه خواهران شهرستان فردوس

کلاس نمد حوزه 96

به گزارش روابط عمومی مرکز ، روز سه شنبه مورخ 96/09/21 مسئول مرکز خواهران از دوره آموزشی سازنده تولیدات نمدی که در محل حوزه علمیه خواهران برگزار می گردد بازدید نمودند .

در این بازدید ملیحه عاملی در خصوص فعالیت مرکز و برگزاری دوره های آموزشی در کارگاه ها توضیحاتی را ارائه نمودند .

این دوره آموزشی با 20 نفر کار آموز از تاریخ 96/08/09 شروع و تا تاریخ 96/11/24 ادامه دارد .

تشکیل جلسه قرارگاه مهارت آموزی سربازان وظیفه در شهرستان فردوس

جلسه آذر بسیج 96

به گزارش روابط عمومی مرکز ، جلسه قرارگاه مهارت آموزی سربازان وظیفه در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان فردوس برگزار گردید .

در این جلسه یعقوبی ریاست مرکز، خدمت سربازی را بستر و فرصتی مناسبی جهت کسب مهارت و هموار شدن مسیر اشتغال سربازان وظیفه عنوان نمود و اذعان داشت : ارایه آموزش های مهارتی در راستای فراهم سازی زمینه اشتغال سربازان وظیفه و ارتقای مهارت آنها در هنگام سپری کردن دوران سربازی است که موجب توانمندسازی آن ها برای ورود به بازار کار خواهد شد .

وی با اشاره به استقرار قرارگاه مهارت آموزی در ستاد کل نیرو های مسلح گفت : الگوی اجرای این تفاهم نامه الگویی بدیعی است که امیدواریم توفیق توسعه و ارتقاء این الگو را داشته باشیم .

یعقوبی با اشاره به وجود زیر ساخت های مناسب برای آموزش سربازان وظیفه گفت : تا پایان سال بیش از 40 نفر از سربازان پادگان ها آموزش های لازم را در حرفه های سرویس و نگهداری خودرو ، برقکار ساختمان ، راه اندازی کسب و کار ، آشپزی و پیرایش مردانه در قالب آموزش های مرکز ثابت ، سیار شهری و مهارت آموزی در محیط کار واقعی  فرا خواهند گرفت .

در ادامه جلسه اصغرزاده معاونت نیروی انسانی ناحیه مقاومت بسیج سپاه نظرات و راهکارهای اجرایی خود را در خصوص برگزاری دوره های آموزشی اعلام نمودند .

 

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور میلاد پیامبر اکرم صلی الله وعلیه و آله را تبریک گفت

پیام آذر

همزمان با آغازهفته وحدت در پیامی رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور میلاد پیامبر اکرم صلی الله وعلیه و آله را تبریک گفت.

به نام خدا

در آستانه حلول عید اعظم آسمانی، میلاد حضرت ختمی مرتبت، پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله، همراه با هزاران ذکر شکر و شادی، این رویداد را تبریک و تهنیت گفته و آرزو می­کنم که به واسطه نور وجود آن حضرت، امکان حیات پاک و پایدار برای همه انسان‌ها فراهم شود.

بی­گمان بیان عظمت اندازه‌های این عید الهی در قالب کلمات امکان پذیر نیست. زیباترین، امیدبخش‌ترین و عالی‌ترین اتفاق تعالی‌بخش کل هستی در همین دم، برای انسان­ها رخ داده ‌است و از منظر آموزه‌های قرآنی، ولادت و رسالت پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله، مقوله‌ای متعلق به سرآغاز آفرینش هستی است و به تعبیر زیبای شاعر؛

آنجا که میان خاک و گِل بود آدم                               در عالم جان و دل، پیمبر او بود

میلاد پیامبر جشن همه انسان­ها و همه جوامعی است که طالب نور هدایت، رستگاری، عدالت و زندگی سالم هستند. کسانی که در هر گوشه عالم طالب نور حقیقت و رستگاری راستین هستند و از فریب­ها و پیام­های ظاهر سازی شده خسته و در پی امیدی برای ساختن فردای خویش­اند.

تبریک مخصوص خود را خدمت خانواده بزرگ آموزش فنی و حرفه‌ای کشور تقویم می­کنم تا در کنار شادی و شعف این عید الهی، مفتخر به بهره­گیری از آموزه‌های گرانسنگ این مناسبت آسمانی در گستره کارها و کوشش­ها و حرفه‌ها هستند. سنت و سیره و تعالیم پیامبر اسلام و نوع رفتارها و احادیث پرمعنای آن حضرت و مشیت الهی بر این استوار است که انسان­هایی که به صورت مداوم در کار و تولید و ساختن و آبادانی باشند، آثار و نتایج کوشش خویش را خواهند دید.

و اینک که به دلیل صعوبت مسیرهای منتهی به تولید و خدمات، همه آنان که دست به کار و کوششی هستند، باید باور داشته باشند که بر مبنای آنچه در قرآن کریم، رسالت و سنت مشهود پیامبر صلی الله علیه و آله آموخته­ایم، به شرط وجود ایمان قلبی و کوشش مجدانه، نتایج و حاصل کارها تضمین شده است.

اکنون به میمنت این رویداد آسمانی و این هفته حیاتی در جهان اسلام، ضمن تاکید و پیروی جدی از آموزه های قرآنی و اسلامی که بر زبان و سیره پیامبر جریان یافته، نگرش­ها و معتقدات خود را در مورد مسائل جامعه اسلامی، همگرا با همه مسلمانان معتقد به کار و کوشش هدفمند و با تجدید عهد و اتحاد راستین تازه می­کنیم و امید داریم که با عنایت خداوند تعالی آرمان­ها و آرزوهای ما در این مسیر هرچه بیشتر محقق گردد.

و سخن آخر تبریک دوباره و بشارت شادی و سلام و هزاران هزار ثنا برای پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله.

سلیمان پاک سرشت

معاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور

بازدید کارآموزان کارگاه عکاسی مرکز شهید رادمرد از نمایشگاه عکس هنرمند فردوسی مهدی اقلیما با موضوع شهر فردوس

نمایشگاه عکس 1

به گزارش روابط عمومی مرکز ، در روز شنبه مورخ 96/09/18 کارآموزان کارگاه عکاسی مرکز خواهران فردوس از نمایشگاه عکس هنرمند فردوسی مهدی اقلیما در نگارخانه شهید گمنام که با موضوع شهر فردوس برگزار گردیده بود بازدید نمودند.

نمایشگاه عکس 2

دکتر یاحقی

newnews etoolsfile d0f61618 ce51 498e ad3b b5a62bf9b7d9y081190 b6f7015f 2f82 4278 b17d 78908e104581

دکتر محمد جعفر یاحقی اهل شهرستان فردوس استاد دانشکده ادبيات و علوم انساني و مدير قطب علمي فردوسي و شاهنامه دانشگاه فردوسي مشهد به عنوان دانشمند برگزيده كشور معرفي شد و هديه خود را به دو دانشجوي زلزله زده غرب كشور اهدا كرد .
 
دکتر یا حقی به انتخاب و پيشنهاد بنياد ملي نخبگان کشور به دريافت لوح و نشان و جايزه دانشمند برگزيده كشور نايل آمد .اين جايزه تنها به چهار دانشمند در رشته هاي پزشكي ، فني ، علوم و علوم لنساني تعلق گرفت .
 
این جایزه علاوه بر لوح تقدير و نشان بنياد فرهنگي البرز شامل بيست سکه بهار آزادي بود که دكتر ياحقي بلافاصله پس از دريافت پشت تريبون رفت و ۲۰ سكه بهار آزادي جايزه خود را به دو دانشجوي كرد از استان زلزله زده كرمانشاه تقديم نمود . و از بنياد البرز خواست با اين مبلغ وسيله ادامه تحصيل اين دو دانشجو را فراهم آورند .