اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَدَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا"

Menu
JUX Mega Menu - модуль joomla Видео

بازدید ریاست و کارشناسان اداره بهزیستی از کارگاه های مرکزفردوس

بهزیستی دی 97

به گزارش روابط عمومی مرکز در روز سه شنبه مورخه 97/10/11 خادم ریاست ، مهرداد مسئول اورژانس اجتماعی و کارشناسان اداره بهزیستی شهرستان فردوس از کارگاه های مرکز بازدید نمودند.

در این بازدید یعقوبی ریاست مرکز با اشاره به جایگاه آموزش های فنی و حرفه ای توضیحاتی را در خصوص دوره های آموزشی مرکز بیان نمودند .

خادم ریاست اداره بهزیستی نیز ضمن تشکر از همکاران مرکز به ارائه تسهیلات مشاغل خانگی به جامعه هدف بهزیستی اشاره کرد .

بهزیستی دی 97 یک

شرکت جمعی از همکاران مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان فردوس در مراسم بزرگداشت حماسه 9 دی ( سال 97)

9 دی 97 یک

9 دی 97 دو

9 دی 97 سه

تشکیل جلسه مهارت آموزی سربازان وظیفه با فرمانده نیروی انتظامی شهرستان فردوس (سال 97)

نیروی انتظامی دی 97

به گزارش روابط عمومی مرکز ، جلسه مهارت آموزی سربازان وظیفه با فرمانده نیروی انتظامی شهرستان فردوس برگزار گردید .

در این جلسه یعقوبی ریاست مرکز، ضمن تشکر از تعامل فرمانده نیروی انتظامی شهرستان سرهنگ فولادی و همکارانشان در جهت توسعه و ترویج آموزش های فنی و حرفه ای ویژه سربازان ، آمادگی این مرکز را در راستای توانمندی سازی و ارتقای مهارت هنر آموزان از طریق ارائه آموزش های مهارتی و شغلی اعلام نمودند .

در ادامه سرهنگ فولادی ضمن تقدیر و تشکر از فعالیتها و تعامل سازنده مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان ، توجه به اهداف سازمانی ، ایجاد انگیزه و تشویق سربازان به سمت فراگیری مهارتهای فنی و حرفه ای را امری لازم دانسته و اظهار امیدواری کرد تا بتوان با فرهنگ سازی و ارائه بسته های تشویقی ، انگیزه لازم را جهت سوق دادن هنر آموزان به سمت فراگیری مهارت های فنی به وجود آورد.

جلسه بررسی و تبیین طرح ملی ایران مهارت بین مرکز آموزش فنی و حرفه ای و مدیریت آموزش و پرورش

آموزش پرورش دی 97

به گزارش روابط عمومی مرکز ، جلسه بررسی و تبیین طرح ملی ایران مهارت با حضور خداخواه ریاست اداره آموزش و پرورش شهرستان فردوس و یعقوبی ریاست مرکز آموزش فنی و حرفه ای ، عصاری کارشناس آموزشگاه آزاد مرکز ، یوسفیان کارشناس سنجش و ازشیابی مهارت مرکز ، شعربافیان کارشناس آموزش مرکز ، عاملی ریاست مرکز خواهران ، خادم جانشین رئیس کانون انجمن های صنفی اموزشگاههای آزاد شهرستان و موسسان آموزشگاه های آزاد و کارشناسان آموزش وپرورش در محل اداره آموزش و پرورش شهرستان فردوس برگزار شد.

در ابتدای این جلسه خداخواه ضمن تسلیت درگذشت عالم ربانی آیت الله شاهرودی و عرض خوش آمد به مدعوین ، با اشاره به اجرای طرح ایران مهارت ویژه دانش آموزان دوره اول متوسطه ازمهرماه سال جاری،این طرح را در جهت توسعه و گسترش بیش از پیش آموزش های مهارتی و ترویج فرهنگ مهارت آموزی و کارافرینی در سطح جامعه بویژه دانش آموزان مهم ارزیابی نمودند.

خداخواه ضمن تقدیر و تشکر از مجموعه اداره آموزش فنی و حرفه ای شهرستان به جهت تعامل و همکاری موثر با این اداره در راستای ارائه آموزش های مهارتی به دانش آموزان به افزایش نرخ بیکاری در بین فارغ التحصیلان دانشگاهی اشاره وافزود: رویکرد هنرستانها مهارت آموزی است و دانش آموختگان هنرستانها بعد از فراغت از تحصیل جذب بازار کار می شوند .

در ادامه یعقوبی ریاست مرکز ضمن عرض تسلیت درگذشت آیت الله شاهرودی و تشکر از تعامل آموزش پرورش در جهت توسعه و ترویج آموزش های فنی و حرفه ای به تشریح دستورالعمل اجرایی طرح آموزش حرفه های مهارتی کوتاه مدت ( ایران مهارت ) پرداخت و آمادگی مرکز را جهت اجرای این طرح بیان نمود .

بررسی راهکار های اجرایی و عملیاتی نمودن طرح ایران مهارت از جمله موضوعات مهم بود که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت .

گفتنی است: شناسایی استعدادهای دانش آموزان پایه هفتم تا نهم متوسطه اول از اهداف طرح ایران مهارت است و آموزش مهارت‌ها در قالب طرح ایران مهارت کمک می‌کند تا دانش آموزان توانایی‌های خود را بهتر بشناسند و در مسیر استعداد خود گام بردارند.

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: جنبش جدی مهارت آموزی لازمه جهش اقتصادی است

PAK 85264

دکتر سلیمان پاک سرشت، معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور امروز بیست و نهم آذر ماه جاری در دومین همایش حکمرانی و مدیریت محلی آموزش مهارت گفت: جنبش جدی مهارت آموزی، لازمه جهش اقتصادی است.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، دومین همایش حکمرانی و مدیریت محلی آموزش مهارت با حضور دکتر شریعتمداری، وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی، دكتر سلمان خدادادي، رئيس كميسيون اجتماعي مجلس، دکتر عزیزالله شهبازی، استاندار البرز، دكتر محمود بهمني نماينده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس شوراي اسلامي، سیروس شفقی، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج، مدیران ستادی و استانی و ... در مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای این سازمان امروز بیست و نهم آذر ماه جاری آغاز به کار کرد.

دکتر پاک سرشت ضمن خیرمقدم به حاضران گفت: با توجه به شرایط موجود در کشور مساله استفاده از توانمندی های نیروی انسانی برای توسعه کشور اولویت پیدا کرده و اقبال به موضوع مهارت آموزی در صحبت های مقامات عالی کشور از جمله رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهوری بی مانند است.

وی افزود : فقر مهارتی بزرگترین چالش کشوراست و این درحالی است که مساله مهارت آموزی هنوز مساله جدی کشور نیست و این موضوع با توجه به هدر رفتن نیروی انسانی نگران کننده است .

پاک سرشت تصریح کرد: کشورهای توسعه یافته جز با تکیه بر توان نیروی انسانی خود و اولویت قراردادن مهارت آموزی به توسعه دست نیافته اند و ما نیز برای عبور از شرایط کنونی نیازمند نگاه تحولی به مهارت آموزی هستیم .

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور بیان داشت: در این مقطع برنامه ریزی در نظام آموزشی کشور نیازمند بازنگری است  .

پاک سرشت در ادامه گفت: درحال حاضر مشاغل و نیازهای بازار کار مدام درحال رشد و تغییر است و تکنولوژی های مربوطه مدام درحال تحول و تغییر هستند در نتیجه ابزار و استانداردهای آموزشی ما نیز باید برای پاسخگویی به نیاز های گسترده به روز باشد.  

وی افزود: رویکردها به مهارت آموزی درحال تغییر است و دیدگاه تحولی برای این مهم بسترسازی شده است.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تأکید کرد: نیازمند حمایت های وزیر و نمایندگان مجلس برای تخصیص ردیف بودجه هستیم چرا که در غیر این صورت نمیتوان از تحول در مهارت آموزی صحبت کرد.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اضافه کرد: در کنار نگرانی برای توسعه مهارت آموزی باید با تناسب ظرفیت های تولیدی در این حوزه کشور را در تامین نیروی انسانی آن قوی کنیم ‌چراکه بیش از ۸۰ درصد مشاغل در کشور به مهارت آموزی نیاز دارند.

این همایش بیست و نهم و سی ام آذرماه جاری در مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای با حضور رئیس سازمان، معاونان، مدیران ستادی و استانی برگزار می شود.