اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَدَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا"

Menu
JUX Mega Menu - модуль joomla Видео

حضورجمعی از کارکنان مرکز آموزش فنی و حرفه ای سردار شهید رادمرد در راهپیمایی 13 آبان

13a

به گزارش روابط عمومی مرکز فردوس ، جمعی از کارکنان مرکز آموزش فنی و حرفه ای سردار شهید محمدباقر رادمرد در راهپیمایی 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی شرکت کردند .

بازدید نمایندگان سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران ( ایمیدرو ) و مدیر کل از کارگاه های فعال تراش سنگ در سطح شهرستان

bk

به گزارش روابط عمومی مرکز ، قاسم حسن زاده و جعفر جعفری نمایندگان سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران ( ایمیدرو ) و مدیر کل از کارگاه های فعال تراش سنگ در سطح شهرستان بازدید نمودند .

آقایان رادمرد ، حمیدی و ظهیری کارآفرینان این کارگاه ها که در مرکز آموزش فنی و حرفه ای فردوس دوره آموزشی را گذرانده اند در حال حاضر با اشتغالزایی 6 نفر در سطح شهرستان در کارگاه های گوهرتراشی خود مشغول فعالیت می باشند .

بیانات مقام معظم رهبری درخصوص پدافند غیرعامل

4pa

بیانات مقام معظم رهبری درخصوص پدافند غیرعامل
۱ـ پدافند غیرعامل یک اصل برای همیشه است و نباید با هیچ بهانه و توجیهی متوقف شود.
۲ـ بگوییدکار پدافند غیرعامل را به جریان بیندازند، من¬گفته بودم بسیجی¬کارکنند.
۳ـ امروز اهمیت پدافند غیر عامل قاعدتاً برای مسوولین بایستی شناخته شده باشد، اهتمام شما کار را پیش   می¬برد.
۴ـ این موضوع را قبلا هم ابلاغ کرده‌ام و الان هم تأکید می‌کنم که تدابیرکارساز را در پدافند غیرعامل عملی کنید.
۵ـ از جمله چیزهای بسیار مهم، دفاع غیرعامل است. هر مقداری که مسئولیت و ماموریتش به شما محول می‌شود.
۶ـ اما مهم این است که من به مسئله دفاع غیرعامل، خیلی اهمیت می‌دهم هم برای کل کشور و هم به‌ خصوص برای شما وزارت دفاع.
۷ـ پدافند غیرعامل مثل مصونیت سازی بدن انسان است. از درون ما را مصون می‌کند. معنایش این است که ولو دشمن تهاجمی هم بکند و زحمتی هم بکشد و ضرب و زوری هم بزند، اثری نخواهد کرد.
۸ـ به دولت جمهوری اسلامی اعلام گردد، منبعد وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها موظف گردند در اعتبارات عمرانی پروژه‌های حساس و مهم، اعتبار مورد نیاز دفاع غیرعامل را منظور نمایند.
۹ـ امروز پدافند غیرعامل برای ما مهم است. بخش¬هایی دارند انجام می دهند، سپاه هم کارهای خوبی کرده، مطلع هستم. اما در عین حال باز بایستی کار کرد، تلاش کرد و این امکانات را در اختیار پدافند غیرعامل قرار بدهید.
۱۰ـ  تنها راه مقابله با تهدیدها این است که وضعیت داخلی به گونه¬ای ساماندهی شود که دشمن از پیروزی خود مطمئن نباشد و زمینه را برای ماجراجویی فراهم نبیند.
۱۱ـ ندانستن اینکه دشمن چه در سر دارد و چه می¬خواهد بکند، غفلتی است که ممکن است ما را از امکان برخورد و امکان دفاع محروم کند.
۱۲ـ  تهدید را کاملا جدی بگیرید، یعنی به هیچ وجه در محاسبات خودتان از جدیت تهدید پائین نیائید، منتهی تهدید جدی معنایش حتمی نیست، هیچ حتمیتی وجود ندارد.
۱۳ـ وظیفه همه ما این است که سعی کنیم کشور را مستحکم، غیرقابل نفوذ، غیرقابل تاثیر از سوی دشمن، حفظ و نگه داریم.
۱۴ـ یک وقت دفاع لازم است و یک وقت هجوم لازم است، باید خودمان را از همه جهت آماده کنیم.
۱۵ـ تا این دشمن وجود دارد، تهدید هست و تا تهدید هست، فکر و آمادگی دفاعی باید باشد.
۱۶ـ باید دید دشمن از کجا دارد حمله می‌کند، برای یک دفاع خوب هم، یک معرفت خوب لازم است، اگر چه برای یک هجوم خوب هم یک معرفت خوب لازم است.

جلسه امضای تفاهم نامه سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران ( ایمیدرو ) با مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان فردوس

jae

به گزارش روابط عمومی مرکز ، جلسه برنامه ریزی آموزشی در خصوص آموزش کارگر ماهر و نیمه ماهر در زمینه استخراج ، گوهرشناسی و تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی با حضور قاسم حسن زاده و جعفر جعفری نمایندگان شرکت ایمیدرو و خوش آیند مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی ویعقوبی ریاست مرکز در مرکز آموزش فنی و حرفه ای فردوس برگزار گردید .

در این جلسه مقرر گردید با همکاری دو مجموعه 15 نفر به عنوان کارآموزدر رمینه های استخراج ، گوهر شناسی ، تراش سنگ های قیمتی به مدت 6 ماه به صورت شبانه روزی در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان فردوس دوره آموزشی را بگذرانند .

در پایان این نشست نمایندگان ایمیدرو و مدیر کل از کارگاه های مرکز بازید نمودند .

t1ar

راه اندازی سامانه ثبت تقاضاهای آموزشی با هدف پاسخگویی به نیاز متقاضیان تسهیلات اشتغال مورد نیاز جامعه

در راستای اجرای قانون حمایت از توسعه اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری و شهرهای زیر ده هزار جمعیت ، سازمان آموزش فنی و حرفه ای سامانه ثبت تقاضاهای آموزشی را راه اندازی نموده است که امکان استفاده از این سامانه برای تسهیل در ارتباط ذی نفعان و مشتریان از طریق ثبت سفارشات متقاضیان حقیقی و حقوقی و شرکای مهارت آموزی در سایت http://www.portaltvto.com فراهم گردیده است .

ثبت تقاضاهای آموزشی باعث تسریع در پاسخ دهی مراکز آموزشی شهرستان ها شده و باعث اولویت دهی و بهره برداری شایسته آموزشگاههای فنی و حرفه ای آزاد بر اساس نیاز بازار کار می شود .